Co warto wiedzieć o koszulkach polo?

Co powinien nosić elegancki mężczyzna latem? Garnitury i koszule z długim rękawem są rozwiązaniem na bardziej oficjalne okazje, ale co założyć na spacer czy wypad za miasto? W tej sytuacji sprawdzić się mogą koszulki polo. Co ciekawe, to element garderoby o dość długiej tradycji.

Koszulki polo (tutaj: https://dstreet.pl/pol_m_ODZIEZ-MESKA_Koszulki-polo-181.html) kojarzą się przede wszystkim z dyscypliną sportową o tej samej nazwie. Jednak popularne polówki noszą również golfiści i tenisiści. Zresztą to właśnie tenisista zaprojektował pierwszą koszulkę polo, którą po angielsku nazywa się tennis shirt. Jeszcze na początku XX wieku gracze grali w tenisa w zabudowanych strojach, które były po prostu niewygodne i krępowały ruchy. Tak aby do momentu, aż Jean Rene Lacoste postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektował koszulkę z krótkim rękawem i kołnierzykiem. Szybko zdobyły one popularność, a sam Lacoste zaczął szyć je na masową skalę.
Koszulki polo nie są rozpinane do samego końca. Posiadają natomiast zwykle dwa lub trzy guziki pozwalające na poluzowanie dekoltu. Pozwala to skórze oddychać. Klasyczne modele wykonywane są z tkaniny pika. Ma ona charakterystyczną fakturę, która w powiększeniu przypomina wafla. Jest dość mocno rozciągliwa i wytrzymała. Poza tym każda koszulka polo ma również kołnierzyk. Jego zadaniem z kolei jest zasłanianie karku przed słońcem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda męska i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *