Marynarki męskie – rodzaje

marynarki męskie

Marynarki jeszcze niedawno były ciężkie do dostania – zarówno jednorzędowe jak i dwurzędowe. Obecnie zdecydowanie wracają do łask i warto w nie zainwestować. Jak je nosić i z czym je łączyć, aby prezentować się szykownie?

Marynarki męskie (sprawdź) są bardzo klasycznym elementem męskiego ubioru. Jednak modeli jest wiele i każdy z nich opisywany jest za pomocą cyfr. Pierwsza z nich oznacza liczbę guzików, jakie znajdują się z przodu marynarki, a druga liczbę guzików nadających się do zapięcia. Zwykle spotkać można modele 2×1, 4×1, 4×2 czy 6×2. Z tym, że modele z dwoma i czterema guzikami uważane są powszechnie za mniej formalne. Nie nadają się na bardzo oficjalne okazje.

Warto pamiętać, że nie każdy mężczyzna może pozwolić na dwurzędową marynarkę. To fason bardzo wymagający, bo optycznie poszerza. W takich marynarkach zdecydowanie najlepiej prezentują się panowie szczupli i wysocy, którzy w ten sposób mogą nieco poszerzyć swoją klatkę piersiową. jednak w marynarce dwurzędowej dobrze wygląda każdy mężczyzna.

Marynarki męskie sprawdzają się  przy wielu okazjach, formalnych i mniej formalnych. Efektownie prezentują się zestawione z koszulą oraz z T-shirtem. Ich zakup może więc być strzałem w dziesiątkę. Mimo to wielu panów boi się takich marynarek i omija je z daleka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda męska i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *